X
تبلیغات
زولا

بازدیدکنندگان : 224453

بایگانی

دسته بندی

21 فروردین 1391
شرروو (( sherarow ))


Sherarow

شرروو


جمعه 25 فروردین ماه 1391

جزیره هرمز ساحل سنگ مرغون

علاقمندان می توانند با استفاده از مواد موجود در طبیعت اطراف شرروو به شکل انفرادی و گروهی به کامل شدن اثر کمک کنند

 

پی نوشت 1: باتوجه به این که شرروو هیچ حمایت کننده مالی دولتی و خصوصی ندارد خواهشمندم مراجعه کنندگان  امکانات اولیه رفاهی مانند آب آشامیدنی و ... را به همراه داشته باشند .

 

پی نوشت 2 : نام اثر (( شرروو sherarow- )) درواقع برگرفته از نوعی صدف حلزونی شکل به گویش مردم جزیره هرمز است .

 

پی نوشت 3 : با توجه به این که از نظر من مخاطبین اصلی این اثر کودکان هستند لطفا (( حتما )) کودک درونتان را به همراه بیاورید.

 

پی نوشت 4 : ساختار اصلی اثر برگرفته از شکل اسپیرال (( مارپیچ )) است ، این شکل از دوره مردمان نخستین برای انسان جذاب بوده است و می توان این شکل را در حجاری های باستانی مناطق مختلف جهان دید ، هنرمندان بسیاری هم در طول تاریخ از این فرم برای خلق اثر بهره برده اند ، فقط کافی است واژه spiral را سرچ کنید و ببیندید .

 

پی نوشت 5 : دوستانی که علاقه دارند شب قبل از آغاز کار در جزیره حضور داشته باشند می توانند با خیال راحت در اطراف اثر یا هر جای دیگر از جزیره چادر بزنند خصوصا که چند وقتی است نیرو های زحمت کش انتظامی با تلاش فراوان و سرکشی به نقاط مختلف جزیره شرایط امنی را ایجاد کرده اند.

 

پی نوشت 6 : آماده سازی این اثر از مهر ماه سال 90 آغاز شد و به این وسیله از تمام کسانی که مرا یاری کرده اند سپاسگذاری می کنم .

 

پی نوشت 7 : دوست داشتم نام این اثر یه چیزی تو مایه های " آشوب در ذرات خون شاعر" یا "بوسه بر نخاع مخاطب بود" که اولیش نماشنامه ای از ابراهیم پشتکوهیه و دومیش نام کتاب مجموعه شعری از سعید آرمات . خلاصه می خواستم یه جوری مخاطب رو به واسطه اسم کار به اندیشیدن دعوت کنم بعد دیدم که تو همین عمل هم یه جور دیکتاتوری نهفته است و با خودم گفتم شاید بهتر باشه آدم توی شرروو قدم بزنه یا بدوه  و شادی کنه.


پی نوشت 8 : پیش تر تجربه مشابهی رو از استفاده این فرم در نگارخانه دست با همکاری دوستان نزدیکم احمد کارگران ، محمد بانوج و ایمان کیخاه داشتم البته تو یه اشل کوچک تر که تجربه جالبی بود برای گروهمان و گمان کنم برای مخاطب هم وپیشتر از آن در نیمه شب یک تابستان اسپیرالی به وسیله شعله آتش در قلعه هرمز .

 

پی نوشت 9 : خوشحال خواهم شد اگر هر کس مایل بود در هر زمان دیگری به این اثر سری بزند و در کامل شدن آن سهیم شود .


پی نوشت 10 : گروه تئاتر تی تووک که خودم یکی از موسسان آن هستم از من خواست نمایشی را برای بهار 91 آماده کنم من هم گفتم بفرما این نمایش " شرروو" . البته خودم هم شک کردم این چیزی که توی خاک هرمز دور خودش پیچیده چندان به نمایش نمی ماند حتی زیاد قیافه اش به یک اثر تجسمی و حتا هنری نمی خورد . ولی چه اهمیت دارد خودم که هیچ لزومی نمی بینم آن را در چیزی بگنجانم .


پی نوشت 11 : ضمنا 25 فروردین روز بزگداشت عطار نیشاپوری هم هست که کلی با تذکره الاولیا و منطق والطیرش زندگی کرده ایم کاری هم دارد که فکر کنم بد نیست کسانی که به شرروو می آیند آن را خوانده باشند . برای خواندن اینجا کلیک کنید

 

  آخرین یادداشت ها

تماس با من