X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

بازدیدکنندگان : 224795

بایگانی

دسته بندی

3 خرداد 1391
براده های آدم


آدم فروش در بندرعباس نام وبلاگی است با مدیریتی ناشناس که انشاا... نیتش خیر باشد

اما از آنجا که احتمال دارد برای بینندگان عکسهای منتشر شده سوء تفاهم پیش بیاید و گمان کنند واقعا جمعه پیش 29 اردیبهشت ماه توی جمعه بازار بندرعباس آدم فروشی شده ، لازم است شفاف سازی کنم .

در واقع " براده های آدم " اجرای بنده محمد سایبانی با همکاری 2 نفر از دوستانم جواد انصاری زاده و محسن کمالی بود . یاداشت محسن کمالی که در ادامه این مطلب می خوانید کمی مسئله را واگشایی می کند.

 

{{ ماجرا از اون جا شروع شد که به پیشنهاد یکی از دوستان تصمیم گرفتیم صبح یک روز جمعه از بازار پرنده فروشان بندرعباس (موسوم به جمعه بازار) واقع در کوچه ی کارگزاری دیدن کنیم تا از وضعیت انواع پرندگان و برخی از حیواناتی که در معرض فروش قرار می گیرند آگاه بشیم.

حقیقتی که اون روز دیدیم بسیار تلخ و تاسف برانگیز بود. حقیقتی که هر روز جمعه در جمعه بازار تکرار خواهد شد. در این بازار شما شاهد خرید و فروش پرندگان وحشی، محلی، زینتی و کارخانه ای در قفس های تنگ و پر ازدحام خواهید بود. شما خرگوش هایی رو خواهید دید که در فضایی کوچک و غیرقابل حرکت به هم چسبیده اند و به شدت نفس نفس می زنند و گوساله های 20 روزه ای که از شیر مادر، طبیعی ترین حق هر موجود پستانداری بی نصیب مانده اند و از فرط لاغری می شه دنده های اون ها رو شمرد.

شما در جمعه بازار روباه های به تله افتاده ای رو خواهید دید که فرسنگ ها از حیات وحش و محیط زندگی شون دور افتاده اند و هیچ معلوم نیست در این بازار پس از فروش چی به سرشون خواهد اومد.

و مرغ میناهایی که هزاران کیلومتر رو در شرایطی نامناسب در قفس های شلوغ طی کرده اند تا از پاکستان با چه بیماری هایی به ایران برسند.

در این بازار و دیگر بازارهایی که به خرید و فروش حیوانات می پردازند، به معنای واقعی حیوانات به مثابه کالاهای بی جانی تلقی می شند که از نظر اغلب خریداران و فروشندگان از کوچک ترین حقوق حیاتی بی بهره اند.

موجوداتی که بیشتر برای سرگرم کردن انسان ها و پر کردن خلوت و تنهایی شون، خریداری میشند.

این حقایق تلخ بهانه ای شد برای اجرای یک پرفرمنس آرت (نمایش ) با موضوع فروش انسان در کوچه کارگزاری بندرعباس.

پس در روز جمعه 29 اردیبهشت 3 تن از ما به نمایندگی از حامیان حیات وحش و دوستداران حیوانات برای اجرای این نمایش آزمایشی به جمعه بازار رفتیم ... }}

با سپاس از محسن کمالی باید اضافه کنم چند وقت پیش که به اتفاق دوستان برای جلوگیری از قتل عام جبیر های جزیره هرمز توسط سگ هایی که چند شرکت بعد از اتمام پروژه هایشان در آنجا رها کرده بودند به آن جزیره سفر کرده بودیم  به مردم و چند تن از مسئولین آنجا گفتم : حضور آهو ها در جزیره هرمز نماد عینی اخلاق است و اگر آهو ها یا همان جبیر ها در جزیره دیده نشوند یعنی اخلاق گرایی هم از هرمز رخت بر بسته است .

این مسئله را می توان به جمعه بازار بندرعباس تعمیم داد ، من البته نگاهم با آدم حساسی مثل محسن کمالی فرق می کند و از نظر من شاید فروش مرغ و خروس در چنین بازاری اشکالی نداشته باشد ولی فروش یک کمنزیل با 8 جوجه اش ، بچه روباه ، طوطی های وحشی که از آسمان همین شهر گرفته اند و جانوران دیگری که به راحتی می شود تشخیص داد تازه از آغوش طبیعت گرفتار آدمی زاد شده اند نماد عینی بی اخلاقی است و به عنوان یک انسان وظیفه خود دانستم برای سامان دادن به این وضعیت تلاش خود را بکنم . اجرای " براده های آدم " تلاش ما بود و از محسن و جواد سپاس گذارم که فداکارانه مرا یاری کردند .

حالا من و دوستانم امیدورایم

1-      امیدواریم نیروهای متخصص حفاظت از محیط زیست استان هرمزگان به شکل علنی و یا نامحسوس هر جمعه در این بازار حضور داشته باشند تا از سرمایه های این کشور حفاظت کنند و جانوران وحشی را به زیستگاه طبیعی خود بازگردانند.

2-      امیدواریم مدیریت حفاظت از محیط زیست هرمزگان موفق شود مجوز استخدام نیروی جدید را بگیرد تا به عنوان محیط بان به مناطقی مثل جزیره هرمز اعزام کند . (( از آنجایی که به گفته مهندس زرنگاری رئیس شورای شهر هرمز چند تن از جوانان آن جزیره تحصیل کرده این رشته هستند چه بهتر که آنها را استخدام کنند حتی به صورت پاره وقت یا قرار دادی ))


عکس های بیشتر در  هرمزگان نیوز "ماجرای فروش انسان در بازار کارگزاری بندرعباس چه بود؟


پایگاه خبری دیدبان حقوق حیوانات ایران آخرین یادداشت ها

تماس با من