X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

بازدیدکنندگان : 224795

بایگانی

دسته بندی

18 آبان 1390
طرح فرش خاکی هرمز بر ساحل این جزیره نقش بست

پس از جمع آوری بیش از هفتاد طیف خاک رنگی از مناطق مختلف جزیره زیبای هرمز، طرح فرش خاکی با مساحت حدود 1600 متر مربع، توسط گروهی از هنرمندان هرمزگانی بر خاک این جزیره، نقش بست.

به گزارش روابط عمومی «فرش خاکی هرمز»، فرایندِ ساخت و آماده سازی سومین فرش خاکی جزیره هرمز، که با نقوشی برگرفته از فرهنگ و آداب و رسوم مردم این جزیره طراحی شده است، گام به گام پیش می رود، و پس از طی مراحل طراحی اولیه و جمع آوری و دسته بندی خاک های رنگی، گروهی از هنرمندان هرمزگانی مشغول طراحی نقشه فرش، بر روی خاک هستند.

این سومین سال متوالی است که فرش خاکی، بر ساحل هرمز نقش می بندد. تمام رنگ های موجود در این فرش را، خاکهای رنگی کوهها و مناطق مختلف هرمز تشکیل می دهند، خاکهایی که طی چند روز توسط گروه جمع آوری خاک به ساحل سنگ مرغان هرمز برده شدند تا فرشی به مساحت 1600 متر را تشکیل دهند.

بر اساس شواهد موجود، بیش از 90 طیف خاک رنگی در جزیره هرمز دیده می شود، و چنین غنا و زیبایی، جز در این جزیره، در جای دیگری از جهان دیده نمی شود. خاکهای رنگی هرمز، در رنگ سازی، ساخت لوازم بهداشتی و ... مورد استفاده است و سالانه گردشگران بسیاری را از جای جای جهان به خود جذب می کند.

این گزارش حاکی است؛ ساخت سومین فرش خاکی جزیره هرمز، طی چند روز آینده به اتمام خواهد رسید و هفته آینده همزمان با عید سعید غدیر با حضور هنرمندان توانمند و سرشناسی از جای جای کشور، افتتاح خواهد شد.

منبع آفتاب


1 2 3 >>


 آخرین یادداشت ها

تماس با من